Politická proměna Jakuba Mráčka – schvalování rozpočtu města 2015.

Na zasedání Zastupitelstva města Teplice dne 12. prosince 2014 jsem zastupitelům města doporučil, aby nehlasovali pro navržený schodkový rozpočet města, bez řádného prostudování jednotlivých kritických bodů. Mimo jiné, jako jeden z kritických bodů jsem uváděl také MHD. Ihned po mém vystoupení Jakub Mráček svým příspěvkem zdůvodnil, proč nelze jinak, než navržený schodkový rozpočet přijmout, neboť v případě jeho neschválení by město hospodařilo v rozpočtovém provizoriu.

Rozpočet města Teplice představuje přibližně 1 mld. Kč. V Praze ale nepropadli takové panice, jako pan Mráček. Zastupitelé města Prahy, kteří rozhodují o rozpočtu 50x větším než Teplice, schválení rozpočtu města odložili na konec února 2015. Proč? No aby měli čas ho důkladně prověřit vždyť jde o závažné rozhodnutí, které ovlivní život ve městě na celý rok.

Možná by nebylo od věci, kdyby si Jakub Mráček zjistil, co obnášení hospodaření města v rozpočtovém provizoriu a řádně nastudoval strukturu navrženého rozpočtu. Možná bychom se vyhnuli dnešním peripetiím s MHD v Teplicích.

Tak se ptám, co se stalo s Jakubem Mráčkem, ještě nedávno tvrdým kritikem počínání Jaroslava Kubery?  Začne se Jakub Mráček chovat jako skutečný opoziční zastupitel nebo bude i nadále pokračovat jako patolízal Jaroslava Kubery?

 

Moje připomínky k rozpočtu najdete zde: Připomínky k rozpočtu 2015

 

Zaujalo Vás Fórum ProTeplice? Povězte to všem!

2 Comments

 1. Dobrý den pane Vyčichlo,

  zaujal mne Váš názor, že zmatky v MHD souvisí s rozpočtem. Zajímalo by mne, jak. Předem děkuji za vysvětlení,
  zdraví

  Josefa Kolmanová

  Odpovědět

  1. Jan Šmída

   Dobrý den, paní Kolmanová. Souvislost mezi hlasováním zastupitelů a zmatky v MHD není patrná přímo z mého příspěvku, ale z přiloženého dokumentu, který jsem osobně na zastupitelstvu přednesl. K MHD jsem tam navrhoval zastupitelům toto:

   „Doporučuji zastupitelům města neschválit výdaje na dopravní obslužnost, na senior slevy MHD a na rezervu na dorovnání tržeb až po důkladném seznámení s detailní skladbou výdajů na MHD a jejich odůvodněním. Především by se zastupitelé měli seznámit s úplným textem smlouvy mezi městem Teplice a poskytovatelem MHD včetně všech dodatků. Následně pak také s analýzou plánovaných výdajů na provoz MHD s ohledem na změny v dopravní obslužnosti v roce 2015 v Ústeckém kraji.”

   To jsem navrhoval a to zamítl pan Mráček ale i ostatní zastupitelé. Kdyby naši zastupitelé trvali na uvedeném, možná by zjistili, že změna není vůbec dobře připravená. Namísto toho jednohlasně schválili smlouvu na provoz MHD od 1.1.2015 a výsledek znají všichni. MHD v Teplicích si tak platíme jednou jako cestující formou jízdného a jednou z našich daní z rozpočtu města formou dotace provozovateli MHD. Naši zastupitelé, měli posoudit, zda podle nové smlouvy na MHD dostaneme za naše peníze dobrou službu. A to neudělali.

   Přeji hezký den
   Jan Šmída

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *