Přístup politiků k občanům města do roku 2014

Nezákonný jednací řád zastupitelstva v Teplicích

Zajímalo by mě, zda občané Teplic vědí, že Ministerstvo vnitra v loňském roce zrušilo jednací řád teplických zastupitelů. Platil ovšem už od roku 2006 do jeho zrušení na podzim 2013. Tento jednací řád byl v rozporu se zákonem.

Hlavně ale neumožňoval každému občanovi města svobodně a demokraticky se vyjádřit  k projednávaným záležitostem. Občané Teplic měli podle původního jednacího řádu možnost mluvit k projednávanému bodu až po té, co zastupitelé rozhodli hlasováním. To si mohli zastupitelé dát rovnou do svého jednacího řádu ustanovení: „Občané Teplic, vlezte nám na záda!“.

A tady se sám sebe musím ptát:

Jak je to možné? To teplická ODS v koalici s TOP 09 opravdu nechtěly připustit, aby občané Teplic mohli mluvit do svých věcí?

Proč teplická ČSSD, která má ve svém názvu slovo demokratická nehnula ani prstem?

Jak je možné, že komunisté, kteří by měli být zavilými nepřáteli programu ODS nic nenamítali?

Jak je možné, že pan Jarolím, který rozdává trestní oznámení tak, jako jiní lidé rozdávají na potkání vizitky, si tak evidentní diskriminace obyvatel města nevšiml?

Napadá mě jediná odpověď: Naši politici buď na lidi z Teplic a jejich názory úplně kašlou, nebo nerozumí své práci. Bez rozdílu, v které straně právě sedí.

http://www.bezkorupce.cz/kauzy/teplice/

Termíny jednání zastupitelstva

Zajímáte se, co projednávali naši zastupitelé loni na podzim? Chcete vědět, jak dopadlo jejich hlasování? Zajímáte se o termíny jednání zastupitelstva? Máte smůlu. Na webu města to nezjistíte. Podejte si kolkovanou žádost, z radnice Vám do třiceti dnů odpoví! A pozor to není rok 1983. To je naše žhavá současnost v Teplicích.

On line objednávkový systém

Proč nemáme možnost on-line se objednat u přepážky tak, jako to mají třeba v Mostě?

http://www.mesto-most.cz/e-objednavkovy-system/d-17985

Co třeba občanská společnost? Říká to něco našim radním?

Pojal někdy někdo na radnici myšlenku budovat nebo aspoň udržovat vztahy v komunitě Teplic? Snažil se tu někdy někdo udržovat zájem obyvatel o veřejný prostor? V Praze existuje Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (všimněme si, že v Praze nějaká instituce zodpovídá za rozvoj města). Ten  spolupracuje s uměleckými a občanskými iniciativami na projektu Ladíme Prahu. Propojili síť organizací, které v Praze působí. Vytvořili sérii kulturních sobot na Smetanově nábřeží – s názvem „Nábřeží žije“. Pořádají přehlídky, výstavy… A světe div se. Ono to nábřeží opravdu žije.

http://www.nabrezizije.cz